Sadizmas

Sadizmas apibūdina malonumą, kai patiriamas skausmas, pažeminimas, pažeminimas, žiaurumas arba stebėjimas, kaip kiti žmonės taip elgiasi su kitais. Žmonės, kuriems tokie veiksmai teikia malonumą, vadinami sadistais. Dažnai šis malonumas yra seksualinio pobūdžio, nors taip būna ne visada.
Sąvoka sadizmas kilusi iš prancūzų rašytojo Donatien Alphonse François, Marquis de Sade (1740-1814), prancūzų didiko ir rašytojo, kurio grožinėje literatūroje vaizduojamos seksualinės fantazijos, dažnai smurtinio pobūdžio. Asmeniniame gyvenime jis taip pat užsiiminėjo sadizmu, dažnai su sekso paslaugų teikėjomis ir daugeliu atvejų be jų sutikimo. Vokiečių kilmės psichiatras Richardas von Krafft-Ebingas sukūrė šį terminą savo svarbiausiame veikale „Seksualinė psichopatija: „Klinikinė ir teismo medicinos studija”. Jis taip pat sukūrė termino priešingybę – mazochizmą.
BDSM bendruomenėje sadomazochistinės praktikos yra paplitusios abipusiu sutarimu. Nuolankiuosius gali jaudinti tai, kad jie leidžia kitam žmogui kontroliuoti jų seksualinį malonumą, o tam tikra skausmo dozė sustiprina pojūčius, susijaudinimą, taigi ir seksualinį susijaudinimą. Dominuojančiam asmeniui kontroliuoti kito asmens malonumą, o tam tikra prasme ir jo kūną bei protą, taip pat yra stimuliuojanti žaidimo dalis. BDSM paprastai vertinamas abiejų partnerių sutikimas ir komfortas, o žaidimas dažnai prasideda nuo ribų ir saugių žodžių nustatymo, kad būtų užtikrintas abiejų dalyvių saugumas ir neliečiamybė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *