Pėdų fetišas: Kai jus jaudina pėdos

Ką žinote apie pėdų fetišizmą? Galbūt esate girdėję gandų apie žmones, kurie fetišizuoja pėdas, o gal patys turite pėdų fetišą. Arba galbūt pėdų fetišo sąvoka jums yra visiškai nauja? Savo seksualiniame žodyne norėtume panagrinėti, kas yra šis fetišas, ir šiek tiek leisti suprasti pėdų fetišizmo priežastis.

Ką reiškia turėti pėdų fetišą?

Kas yra pėdų fetišas? Turime omenyje ne tik tai, kad atsitiktinio žmogaus pėdos jums atrodo gražios ar patrauklios. Ar net tiesiog šiek tiek mėgstate pėdas, įskaitant kojų pirštų bučiavimą ar čiulpimą sekso seansų metu. Turime omenyje visišką pėdų fetišą.

Žmones, turinčius pėdų fetišą, seksualiai jaudina pėdos. Žiūrėjimas į pėdas, jų įtraukimas į galios mainus ir (arba) seksualinius žaidimus, mintys apie pėdas ir įvairios konotacijos. Kaip ir daugumą dalykų BDSM – ir apskritai gyvenime – pėdų fetišizmą individai patiria unikaliai, todėl neįmanoma nurodyti vienodo būdo, kaip šį fetišą patiria visi žmonės.

Mums teko bendrauti su daugeliu žmonių, turinčių pėdų fetišą. Jie mums sakė, kad tam, jog sužadintų fetišo keliamą susijaudinimą, reikia seksualiai viliojančio ir gundančio pėdų konteksto. Visi pėdų fetišistai, su kuriais mums teko bendrauti, ypač mėgsta moterų pėdas – taip pat, keista, tačiau dar neteko kalbėti su žmogumi, kuris fetišizuotų vyrų pėdas.

Mūsų kalbintų fetišistų vaizduotėje ir fantazijose jaudinančios pėdos gali būti nuogos arba lengvai apautos sandalais ar bateliais su dirželiais. Kojų nagai gali būti lakuoti arba natūralūs. Kartais fantazijų kontekste pėdos yra garbinamos, masažuojamos, bučiuojamos arba žaidžiama su fetišisto kūnu, ypač jo lytiniais organais. Kitais atvejais jie įsivaizduoja, kad tiesiog iš tolo apžiūrinėja šias patrauklias pėdas basomis arba avinčias pasirinktus batus. Populiari fantazija yra mintis savanoriškai arba „priverstinai” laižyti spermą nuo pėdų.

Skirtumas tarp batų garbinimo ir aukštakulnių fetišo

Žmonės dažnai turi daugiau nei vieną keistenybę arba fetišą. Jie gali būti susiję arba labai skirtingi. Būtų paprasta batų garbinimą ir aukštakulnių bei panašios stereotipiškai „seksualios” avalynės fetišą priskirti prie pėdų fetišo. Tačiau tai tikrai nėra tas pats „dalykas”.

Kodėl aukštakulniai yra seksuali avalynė?

Aukštakulniais apsiavusios ir pasipuošusios kojos yra seksualios dėl daugelio priežasčių, įskaitant žemiau išvardytas:

 Įvairiose žiniasklaidos priemonėse gausu asociacijų, susijusių su aukštakulniais, gundymu ir žavesiu.

 Dėvint aukštakulnius kojos atrodo ilgesnės, lieknesnės ir stangresnės.

 Tuo pat metu aukštakulniai suteikia dėvinčiajam pažeidžiamumo ir trapumo aspektų, o žiūrovams gali sukelti apsaugos ir lyginamojo tvirtumo jausmus.

 Vaikščiojant su aukštakulniais klubai svyruoja, išryškėja erotiškos kūno linijos ir atkreipiamas dėmesys į seksualų avinčios moters patrauklumą.

 Daugelis FemDom paklusniųjų aukštakulnius laiko moteriškumo simboliu, todėl BDSM prasme juos sieja su tariamu moterų pranašumu.

Kodėl aukštaauliai batai gali būti seksualūs?

Be visų priežasčių, kodėl aukštakulniai yra seksualūs, auliniai batai taipogi turi savo ypatingą patrauklumą gerbėjams ir fetišistams.

Aulinai batai ir juos dėvintys asmenys laikomi erotiškais ir viliojančiais dėl kelių papildomų priežasčių, pvz:

 Medžiaga, iš kurios pagaminti batai. Oda ir (arba) PVC yra labai paplitusiai mėgiama medžiaga.

 Kelio ilgio arba šlaunų aukščio batai apgaubia ne tik pėdas, bet ir blauzdas, aptempdami kojas prigludusia medžiaga, kuri išryškina jų apvalumus.

 Šlaunis siekiantys batai yra vienas iš stereotipinių dominuojančių moterų drabužių, matomų įvairiose žiniasklaidos priemonėse, pavyzdžiui, televizijos laidose, filmuose, ir dažnai dėvimi profesionalių dominuojančių moterų.

 Kai pėdos ir kojos aptrauktos oda, PVC ar kt. medžiaga, atsiranda fizinė riba tarp dėvinčiojo odos ir kūno bei stebėtojo ar paklusniojo. Ši fizinė riba dažnai laikoma dominuojančiojo ir paklusniojo vaidmenų skirtumo simboliu, todėl dominuojančiojo oda tampa šventa, uždrausta teritorija už apčiuopiamos užtvaros.

 Batai taip pat gali būti suvokiami kaip šarvai, kuriuos dėvi dominuojantis asmuo. Jie pagaminti iš patvarių medžiagų, tiesiogine prasme apgaubia kūno dalis – o su pritvirtintu aukštu kulnu gali reikšti potencialiai skausmingą ir pavojingą ginklą bet kam, kas kliudys ar paklius po kojomis.

Asmuo, turintis pėdų fetišą, taip pat gali turėti aukštakulnių ir (arba) batų fetišą, tačiau, kaip matote, tai jokiu būdu nėra vienas ir tas pats dalykas.

Ar pėdų fetišistus galima priskirti iškrypėliams? Ir ar pėdų fetišas yra blogas ar žalingas?

Atrodo, kad vis dar jaučiama didelė stigma dėl visko, kas nėra misionieriaus pozos seksas tamsoje kartą per savaitę ir ačiū-viso gero. Dažnai jaučiama didelė gėda, nukreipta į visus, kurie nukrypsta nuo to, kas aprašyta sakinyje prieš tai.

-Ji naudoja maistą sekso preliudijos metu? Keista.

-Jam patinka analiniai žaidimai? Bjauru.

-Jis nori, kad jį vedžiotume po miegamojo grindis keturiomis su antkakliu ir pavadėliu ir lieptume jam loti už skanėstą? Sušiktas iškrypėlis.

Žinome, kad daugelis žmonių gali drąsiai vadintis žodžiu „iškrypėlis”, kaip ir daugelis, gali vadintis žodžiu „kalė”, ir manyti, kad tai etiketė, kurią galima išdidžiai nešioti ir visiškai nesigėdinti. Deja, bet ne maža dalis kitų žmonių pasaulyje net ir XXI amžiuje atkakliai vartoja šiuos žodžius kitaip.

Jie plūsta žodžiu „iškrypėlis”, tarsi tai būtų blogiausia, kuo kas nors gali būti, nors minėtos praktikos ir milijonas kitų tariamai „iškrypėliškų” sekso praktikų yra atliekamos privačiai, abipusiu suaugusiųjų sutikimu ir niekam nekenkia. Tai nėra ir niekieno kito reikalas.

Ar pėdų fetišas yra blogas ar žalingas? Esame įsitikinę, jog nėra.

Ar pėdų fetišistai yra iškrypėliai? Tikrai ne tuo menkinančiu, stigmatizuojančiu, gėdą keliančiu būdu, kaip kai kurie žmonės tai supranta. Bet jei esate sekso atžvilgiu pozityvus, atviras BDSM scenai ir (arba) joje dalyvaujantis tipas, kuris žodį iškrypėlis laiko išlaisvinančia, laiminga etikete ir galbūt net nešioja ją su pasididžiavimu, tuomet visa galia atitenka jums. Aišku, viskas priklausys nuo to, kaip jūs vertinate žodį „iškrypėlis”!

Fizinės ir psichologinės pėdų fetišo priežastys

Kas tokio seksualaus yra pėdose? Kodėl kažkas turi pėdų fetišą ir kaip pėdų fetišizmas gali pasireikšti ir būti patenkintas romantiškuose arba “Dominavimo ir paklusnumo” santykiuose?

Štai kelios priežastys, kodėl žmogų psichologiškai ir erotiškai jaudina būtent pėdos:

 Kojos yra galios simbolis, nes ant jų laikosi žmogaus svoris. Jos mus “gabena”. Be to, “dominavimo ir paklusnumo” prasme pėdos gali būti naudojamos daiktams sutraiškyti ar sutrypti. Tai atveria fantazijos ar realybės galimybes, pavyzdžiui, basomis kojomis sutrypti nuolankųjį arba CBT (varpos ir sėklidžių kankinimas), pavyzdžiui, sėklidžių gniuždymas ar spardymas.

 Asmens pėdos gali būti prakaituotos ir skleisti stiprius, paprastai nepageidaujamus kvapus. Kai kurie paklusnieji mėgaujasi sadistiniu ir (arba) mazochistiniu elementu, kai yra verčiami šniurkščioti ar net laižyti smirdančias pėdas, o tai sustiprina dominavimo, paklusnumo ir galios mainų jausmą.

 Prakaituojančios kojos taip pat gali būti siejamos su sunkiu darbu, kurį asmuo įdeda į savo gyvenimo sritis, pavyzdžiui, į darbą ar mankštą, o tai yra pagirtina ir verta pagarbos. Tai gali būti užimto, aktyvaus žmogaus ženklas. Kai kuriems paklusniesiems patinka būti žeminamiems kaip „tinginiams”, kai jų dominantas yra „darbštus”, ir taip atskirti (sutartinai suvokiamus) aukštesnius ir žemesnius.

 Kojas gali skaudėti, tačiau jas lengva palepinti ir suteikti raminančio dėmesio. Šis dėmesys gali būti skiriamas taikant stresą mažinantį praktinį metodą, pavyzdžiui, valančią ir gražiai kvepiančią pėdų vonelę, pėdų masažą arba įmasažavimą gydomuoju tepalu ar drėkinamuoju losjonu. Arba dalyvaujantiems asmenims gali patikti jaudinantis, aiškus kontrolės demonstravimas, pavyzdžiui, pėdų garbinimas , bučiavimas, laižymas, pirštų čiulpimas ir panašiai.

 Pėdų masažo metu akivaizdus kontrastas tarp to, kuris yra lepinamas, ir to, kuris teikia masažo paslaugą. Kai pėdos puoselėjamos, tas, kuriam teikiamos masažo paslaugos, „atsipalaiduoja”, t. y. atsipalaiduoja. Kol jis ilsisi ir mėgaujasi tuo, kad yra raminamas, akivaizdžiai skiriasi nuo to, kuris teikia šią paslaugą ir kuris paprastai privalo būti fiziškai žemesnėje fizinėje padėtyje, kuri atspindi kontroliuojamą vaidmenį, kurį jis atlieka šiuose santykiuose. Vienas asmuo yra lepinamas, aptarnaujamas ir garbinamas, o kitas – aptarnaujamas, lepinamas ir garbinamas.

 Naminiai gyvūnai dažnai mokomi paklusniai sėdėti ar miegoti prie savo šeimininko kojų arba vaikščioti prie kojų, taip pabrėžiant, kad ši sritis yra žemesnėje padėtyje, kurią užima asmuo, laikomas žemesniu. Kai nuolankiajam arba pėdų fetišistui leidžiama sėdėti prie partnerio arba dominuojančiojo pėdų, tai yra aiškus dominavimo ir paklusnumo demonstravimas žmogiškuose “dominavimo ir paklusnumo” santykiuose. Tiesą sakant, čia gali būti net naminio gyvūnėlio ar šuniuko vaidmens elementas – prisiminkite, kad aiškinome, jog žmonės gali turėti daugiau nei vieną fetišą, ir visi jie gali būti šiek tiek susiję arba aiškiai skirtingi. Panašiai, kai kuriems pėdų fetišistams gali patikti, kai jais naudojamasi kaip žmogaus pėdomis, fornifilijos (žmogaus baldų fetišo) būdu.

Pėdų fetišizmas nepriklauso nuo lyties

Pabaigai norėtume atkreipti jūsų dėmesį į tai, kad, nors ir dauguma pėdų fetišistai būna vyrai, akivaizdu, kad pėdos pačios savaime nėra susijusios su lytimi. Tad kodėl lytys turėtų būti susijusios su fetišizmu? Kaip analinis seksas ir analinių sekso žaisliukų naudojimas nėra skirtas tik tam tikrai lyčiai ar priskirtas kokiai nors konkrečiai lytiškumo grupei.

Parašykite komentarą