15 faktų apie masturbaciją

Nors šiais laikais vis garsiau kalbama apie seksą ir jo teikiamą naudą žmogaus organizmu, tačiau masturbacija vis dar lieka gėdingu savęs pamaloninimo būdu, kuris daugelį paskatina parausti, kai pokalbis pakrypsta šia linkme. O neturėtų, kadangi masturbacija yra visiškai natūralus žmogaus poreikis geriau pasijausti, juolab, net medikai tikina, kad reguliarus savęs pamaloninimas yra naudingas žmogaus kūnui.

Vyrų masturbacija: 10 esminių faktorių

Dažnai juokaujama, kad vyrai apie seksą pagalvoja kiekvieną dieną apie 30 kartų, tad norėdami sumažinti skaičių – mėgaujasi masturbacijos galimybėmis. Kokios priežastys dar lemia, kad šis malonumas yra ne tik jaunuolių, kuriems dar netenka mėgautis sekso džiaugsmu, tačiau ir vyresnių vyrų žaidimu.

 1. Tai puiki galimybė atsipalaiduoti ir pamiršti stresą. Kaip tai veikia? Paprasčiausiai patirdamas orgazmą – vyras pilnai atsipalaiduoja.
 2. Taip pat masturbacija gali padėti pašalinti seksualinę įtampą, kuri kyla dėl reto sekso. Kadangi sperma yra gaminama reguliariai – jos „išlaisvinimas“ yra reikalingas, kad pavyktų geriau jaustis.
 3. Masturbacija suteikia galimybę bent jau mintyse išgyventi tas seksualines fantazijas, kurių nepavyksta įgyvendinti gyvai. Tikėtina, kad malonumas bus toks pat didelis.
 4. Medikai nėra iki galo tikri, tačiau vis pasigirsta informacija, kad reguliari masturbacija gali pagerinti spermos kokybę ir tuo pačiu padėti vyrui susilaukti sveikų palikuonių.
 5. Masturbacija, kaip ir seksas, gerina miego kokybę.
 6. Jeigu sperma ilgai „užsilaiko“ – sėklidės gali pradėti mėlynuoti, atsiranda nemalonus dirginimas. Žinoma, tokiu atveju būtinas jų „išlaisvinimas“.
 7. Masturbacija – tai puikus penio lavinimo būdas. Ne veltui rekomenduojama jauniems vaikinams masturbuotis dažniau, kad jie geriau pažintų savo kūną. Tuomet ir seksas bus kur kas paprastesnis.
 8. Taip pat savęs pamaloninimas padeda išvengti erekcijos sutrikimų, kai jie gali pasitaikyti. Pavyzdžiui, tada, kai labai jaudinatės.
 9. Save tenkinant galima pamiršti tuo metu kankinantį fizinį arba psichologinį skausmą. Neveltui net psichologai savo pacientams siūlo daugiau mylėtis.
 10. Masturbacija yra kur kas greitesnis savęs pamaloninimas, taip pat – prarandame kur kas mažiau energijos. Taigi, tai puikus sprendimas, kai reikia greito atsipalaidavimo čia ir dabar.

Masturbacija moterims – tokia pat maloni

Nors dažniausiai kalbama apie vyrų masturbaciją, tačiau tai daro ir moterys. Skaičiuojama, kad apie 80 % moterų visame pasaulyje reguliariai masturbuojasi ir dažniausiai vyrus tokie skaičiai nustebina. Tiesa tokia, kad moterys apie tai kalba kur kas rečiau, tačiau tikrai nereiškia, kad jos to nedaro. O ką žinome dar?

 1. Kaip ir vyrams, taip ir moterims – masturbacija yra sveika ir naudinga. Laimės hormonai „užpildo“ organizmą, o tokiu atveju moteris pasijaučia kur kas geriau, jos nuotaika tampa pozityvesnė.
 2. Seksualumo pedagogė Yvonne K. Fulbright tikina, kad masturbacija gali pagerinti moters lytinį gyvenimą. Juk labai svarbu gerai pažinti savo kūną, mokėti su juo elgtis.
 3. Menopauzės metu masturbacija arba seksas turi būti reguliarus. Tai padeda išvengti nemalonių hormonų šokinėjimų, kurie kelia ir karščio bangas, ir nuotaikų svyravimus.
 4. Taip pat atliktas ne vienas tyrimas rodo, kad masturbacija gali padėti moterims apsisaugoti tiek nuo lėtinių, tiek nuo ūminių ligų. Vėlgi, viskas remiasi į tai, kad malonumas gerina imuninę sistemą, o ji padeda kur kas geriau jaustis ir tuo pačiu organizmui kovoti su ligomis.
 5. Mokslininkės A.Santella ir S.Ch.Cooper teigia, kad masturbacija gali padėti sumažinti net ir diabeto riziką. Svarbiausia – reguliarumas. Kuo daugiau meilės sau – tuo geriau pavyks jaustis. Svarbiausia – drąsiai pažinti savo kūną. O tuomet ir kito žmogaus kūno pažinimas bus paprastesnis.

Parašykite komentarą