Internetinės pažintys: kaip apsisaugoti nuo sukčių

Nežinodamas asmeniškai kiekvieno iš jūsų praeities, esu tikras, kad dauguma iš jūsų daugiau ar mažiau yra dalyvavę internetinėse pažintyse. Sakau tai ne todėl, kad taip įsivaizduoju, o labiau todėl, kad, remiantis neseniai statistikos instituto atliktais tyrimais, 66 % 18-50 metų amžiaus graikų bent kartą yra susikūrę pažinčių svetainės profilį.

Tai reiškia, kad lietuviai gana aktyviai dalyvauja internetiniame flirte ir ieško meilės romanų patogiai įsitaisę ant sofos. Kadangi viskas turi dvi puses, nes lengvumas, su kuriuo galima įsitraukti į internetines pažintis dėvint pižamą ir valgant bulvių traškučius, tiesiogiai susijęs su netikrų profilių kar6tine . Kai kurie iš jų yra nekenksmingi, nes jų kūrėjai paprasčiausiai siekia pasigirti, nesusitikinėdami su žmonėmis santykiams ar sekso pasimatymams. Tačiau kai kurie kiti yra akivaizdžiai pavojingesni, nes jie siekia mus apgauti, kad apgaulės būdu išviliotų iš mūsų pinigus ar kitas prekes.

Ypač sekso pažinčių svetainėse, pavyzdžiui, galima susidurti su profiliais, kurie nėra tokie nekalti, kaip atrodo iš pirmo žvilgsnio. Šie profiliai arba bando sužinoti mūsų asmeninius duomenis, kad galėtų mus erzinti beprasmiškais skambučiais ar beprasmiais pasimatymais, arba (blogiausiu atveju) bando išvilioti iš mūsų pinigų sumą, žadėdami sekso pasimatymą, kuris niekada neįvyks.

Kaip žinome, internetas – tai vieta, reikalaujanti daug dėmesio iš savo naudotojų, todėl, kad ir kaip pažinčių svetainė stengtųsi juos apsaugoti (kaip tai daro Pazintysxxx.com kuri tokius profilius iškart ištrina, kai tik juos pastebi), svarbu, kad kiekvienas naudotojas žinotų, kaip prisidengti nugarą. Tai galima padaryti keliais būdais:

Nesiųskite pinigų
Pirmiausia turėtumėte nepamiršti, kad niekada (niekada ir dėl jokios priežasties) neturėtumėte siųsti pinigų žmonėms, kurių asmeniškai nepažįstate. Tokio tipo profiliai gali prašyti jūsų avanso, kad galėtų rezervuoti sekso pasimatymą, arba net finansinės pagalbos dėl kokių nors jų pačių poreikių ar sveikatos problemų, kurias jie teigia turintys. Taigi jie gali pasiūlyti atsiųsti jiems pervedimą į banko sąskaitą arba dar dažniau nupirkti jiems „paysafe” kortelę ir atsiųsti jos numerį.

Savaime suprantama, kad jokiu būdu to nedarykite, jei prieš tai nesusitikote asmeniškai. Kad ir kaip jie jus įtikinėtų, kad turi gerų ketinimų, siųsti pinigus (bet kokiu būdu) žmonėms, kurių asmeniškai nepažįstate, yra rizikinga, nes nuo tada niekas negali padėti atgauti pinigų, jei paaiškėtų, kad tai sukčiai.

Nenurodykite kontaktinių duomenų
Užmezgant romantiškas pažintis visada ateina laikas, kai, susipažinę su asmeniu, su kuriuo bendraujate, nusprendžiate apsikeisti daugiau asmeninės informacijos, pavyzdžiui, adresu ar gyvenamąja vieta, el. pašto ar telefono numeriu. Tai prasminga. Tačiau tokią informaciją reikėtų laikyti paslaptyje, kol nesate visiškai tikri, kad žinote, su kuo bendraujate.

Lengvai čia ir ten atskleisdami savo telefono numerį greičiausiai sulauksite priekabiavimo iš naudotojų, kurie iš tikrųjų neketina su jumis susitikti. Arba jie gali būti ne tie, kuriais prisistato. Taigi prieš duodami savo telefono numerį pirmam sutiktam asmeniui, geriau pirmiausia įsitikinkite, kad tai ne pirmas sutiktas asmuo, o jūsų dėmesio vertas asmuo.

Pirmenybę teikite patikrintiems profiliams
Lengva kurti profilius pažinčių svetainėje yra labai patogu, tačiau būtent dėl šios priežasties tai kelia riziką. Pavyzdžiui, bet kuris naudotojas, nusiteikęs beprasmiškai bendrauti ar net apgaudinėti kitus naudotojus, gali susikurti anketą ir apgauti naivuolius.

Štai kodėl dauguma patikimų pažinčių svetainių dabar yra įdiegusios profilio tikrinimo procesą. Kai matote, kad profilis yra patikrintas, žinote, kad asmuo, su kuriuo bendraujate, yra tas, kurį matote nuotraukose. Ir atvirkščiai, kai jis nėra patikrinęs savo profilio, vadinasi, jis arba neskyrė pakankamai laiko savo paskyrai „kurti” (taigi gali būti, kad rimtai nesiruošia užmegzti romantiškų pažinčių), arba nori, kad kiti nežinotų, kas jis yra iš tikrųjų. Arba šiaip ar taip, yra tokia galimybė.

Tai reiškia, kad pokalbiams patartina rinktis patikrintus profilius, kad būtumėte tikri, su kuo turite reikalų.
Apskritai internetinės pažintys, nesvarbu, ar tai būtų pažintys dėl santykių, ar pažintys dėl sekso, yra įdomios. Rizikos gali būti, kaip ir daugelyje dalykų, kuriais domimės ir mėgstame užsiimti, tačiau jei imsitės priemonių ir žinosite, kokia rizika gresia ir kaip jos išvengti, jums nėra ko baimintis. Išskyrus galimybę būti ištiktam meilės.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *