Transseksualai

Transseksualas – tai terminas, kuriuo anksčiau buvo apibūdinamas asmuo, kurio lytinė tapatybė neatitinka lyties, kuri jam buvo priskirta gimstant. Translytis arba trans paprastai yra labiau mėgstamas terminas. Kad ir kokius žodžius jums liepia vartoti asmuo, juos ir turėtumėte vartoti.
Įsišaknijęs klinikinėje ir medicininėje terminologijoje bei diagnozėje, transseksualas skiriasi nuo bendrinio termino translytis ir šie du terminai nėra pakeičiantys vienas kitą. Transseksualas dažniausiai laikomas archajišku terminu, tačiau yra žmonių, kuriems jis patogus ir kurie nori jį vartoti.
Transseksualumas apima daugybę skirtingų patirčių žmonių, kurių lytinė tapatybė nesutampa su jų gimtąja lytimi. Tačiau transseksualu priskiriantis asmuo paprastai laikomas asmeniu, kuris pakeitė arba tikisi pakeisti savo kūną, atlikdamas tam tikro laipsnio medicininę intervenciją, kad jo fizinė forma atitiktų lytį. Transseksualas gali būti vartojamas kaip daiktavardis arba būdvardis, tačiau dažniau kaip būdvardis, pavyzdžiui, „transseksualus vyras” arba „transseksuali moteris”. Transseksualas paprastai sutrumpintai vadinamas „TS”.

Parašykite komentarą